Szkolenia

ZASTOSOWANIE TSR I PODEJŚCIA ERICKSONOWSKIEGO
W PRACY Z KLIENTEM PO TRAUMIE – poziom podstawowy

W związku z oddziaływaniem traumy na człowieka układ nerwowy ulega rozregulowaniu, a mózg przystosowuje się do aktywowania nagłych reakcji na stres w obecności bodźców związanych z traumą. Czasami bodźce, które zdają się neutralne, mogą aktywować ponownie układ nerwowy, a człowiek może przeżywać emocje związane z doświadczeniem traumy. Taka sytuacja może zdarzyć się również podczas pracy terapeutycznej.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną strategie pracy z klientem z doświadczeniem traumy, pomagające mu zbudować poczucie bezpieczeństwa oraz uruchomić tkwiące w nim zasoby.

Zapisy: TUTAJ.
Opis szkolenia: TUTAJ.

Czas trwania: 3 dni (16 godzin dydaktycznych)
Data: 4-6.09.2020
Miejsce: szkolenie odbywa się w trybie online
Cena: 350 PLN

Prowadzenie szkolenia: Igor Rotberg


 

PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE TECHNIKI EKSTERNALIZACJI

Technika eksternalizacji (jedna z technik terapii narracyjnej) jest użyteczna w pracy z klientami zmagającymi się z takimi trudności, jak lęk, niepokój, depresja, myśli samobójcze, agresja, gniew, myśli natrętne, zaburzenia odżywiania czy uzależnienia.

Wielu ludzi, którzy zgłaszają się na terapię, jest przekonanych, że problemy są odzwierciedleniem ich tożsamości. Takie rozumienie, najczęściej pogłębia problem, który chcą rozwiązać. Eksternalizujące rozmowy dostarczają innej perspektywy niż wewnętrzne rozumienie problemu. Poprzez uprzedmiotowienie problemu ludzie zaczynają doświadczać oddzielenia od niego. Klient może doświadczać rzeczywistości nieproblemowej, odnajdywać wpływ na swoje życie, znajdywać obszary sprawstwa i kontroli, odkrywać własne zasoby.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z techniką eksternalizacji oraz umożliwienie im przećwiczenia konkretnych sposobów zastosowanie omawianej metody pracy.

Więcej o samej terapii narracyjnej TUTAJ.

Zapisy przez formularz rejestracji: wkrótce
Opis szkolenia: TUTAJ.
Wydarzenia na FB: TUTAJ.

Czas trwania: 2 dni (18 godzin dydaktycznych)
Data: data w trakcie ustalania
Miejsce: Warszawa
Cena: 550 PLN

Prowadzenie szkolenia: Igor Rotberg


 

KRÓTKOTERMINOWA TERAPIA EKLEKTYCZNA

Czas trwania: 1 dzień (9 godzin dydaktycznych)
Data: nieustalona
Miejsce: Collegium Humanum
Cena: w ramach studiów podyplomowych na kierunku Psychotraumatologia 

Prowadzenie Igor Rotberg


 

JAK POPROWADZIĆ OSTATNIĄ SESJĘ?

Terapia nie kończy się wraz z ostatnia sesją. Terapia trwa nadal, kiedy klient po zakończonych spotkaniach z psychologiem samodzielnie wprowadza zmiany w swoje życie. Instrukcja Obsługi Siebie (IOS) ma pomoc zrozumieć klientowi proces terapeutyczny i pomóc utrzymać pozytywny efekt terapii po jej zakończeniu. Terapeuta zaś, poznając strukturę IOS i wprowadzając ją do procesu terapeutycznego, współtworzy z klientem narzędzie, które będzie wspierać ów proces. Dzięki IOS proces terapeutyczny może być bardziej zrozumiały dla klienta, równocześnie tworząc lepszą relację terapeutyczną pomiędzy klientem a terapeutą.

IOS jest narzędziem, które może być wykorzystane zarówno przez terapeutów pracujących w różnych nurtach, jak również osoby wspierające innych w procesie zmiany. 

Czas trwania: 1 dzień (10 godzin dydaktycznych)
Data: nieustalona
Miejsce: nieustalone
Cena: 280 PLN

Prowadzenie szkolenia: Renata Pająkowska-RożenIgor Rotberg


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s