O autorze

zdjęcie 12

Igor Rotberg – psycholog, psychoterapeuta, trener. Pracuje w podejściu integracyjnym (terapia schematów, terapia systemowa, terapia ericksonowska, terapia stanów ego, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, terapia narracyjna). Prowadzi sesje indywidualne osób dorosłych oraz terapię par. Prowadzi również szkolenia z zakresu psychoterapii i wykłady psychologiczne. Zajmuje się także terapią online. Wykładowca na studiach podyplomowych z psychotraumatologii na Collegium Humanum. Współredaktor książki „Ponowoczesne modele pomagania”, wydanej w tym roku przez Wydawnictwo Difin.

Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada Europejski Certyfikat Psychologa (EuroPsy) oraz certyfikat Terapeuty Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (Nr T/026) w CTSR. Ukończył szkolenie podstawowe i zaawansowane z zakresu terapii narracyjnej i dialogu motywującego. Odbył staże kliniczne na Oddziale Chorób Afektywnych oraz w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.  Aktualnie w trakcie akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne pięcioletniego kursu psychoterapii w podejściu integracyjnym (systemowo-ericksonowskim) realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii przy współpracy z Instytutami Psychoterapii w Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. 

Zgodnie z wymogami, stawianymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, stale superwizuje swoją pracę u osób posiadających tytuł superwizora psychoterapii. Aktualnie jego superwizorami są: dr Maria Rogiewicz, Olga Olszewska oraz Małgorzata Lambert) Jest również współorganizatorem i współprowadzącym cyklicznych sesji superwizji koleżeńskiej z elementami warsztatu w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach.

Towarzystwa i stowarzyszenia, których jest członkiem:

  • Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP)
  • Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (PTP)
  • Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (SNP PTP)
  • Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej (WTTS)
  • Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR)

zdjęcie 11 (small)

Zajmuje się również propagowaniem wiedzy z zakresu współczesnej psychologii, przybliżając zjawiska, które są spowodowane rozwojem cywilizacyjnym, technologicznym, zmianami kulturowymi czy społecznymi; m. in. przeciążenie informacyjne, cyfryzacja życia, koncepcje szczęścia, pracoholizm i wypalenie zawodowe, problematyka wyboru i decyzji, współczesne koncepcje związków czy medykalizacja życia.

Materiały zawarte na stronie www.igorrotberg.com są chronione w szczególności prawem autorskim zgodnie z przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst jednolity: Dz.U. z 2006 Nr 90 poz. 631 ze zm.). Kopiowanie, przetwarzanie oraz w szczególności rozpowszechnianie, reprodukowanie, dystrybuowanie, publikowanie, ściąganie, wyświetlanie, wysyłanie pocztą elektroniczna lub przekazywanie w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób materiałów opublikowanych na w/w stronie w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Dozwolone jest natomiast wykorzystanie fragmentów tekstów na prawach cytatu na zasadach określonych przepisami prawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s