O autorze

zdjęcie 12

Igor Rotberg – psycholog, psychoterapeuta, trener. Pracuje w podejściu integracyjnym (terapia schematów, terapia systemowa, terapia ericksonowska, terapia stanów ego, system wewnętrznej rodziny – SWR / IFS, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach – TSR, terapia narracyjna). Prowadzi sesje indywidualne osób dorosłych oraz terapię par. Prowadzi również szkolenia z zakresu psychoterapii i wykłady psychologiczne. Wykładowca na studiach podyplomowych z psychotraumatologii na Collegium Humanum. Współredaktor książki „Ponowoczesne modele pomagania”, wydanej przez Wydawnictwo Difin.

Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada Europejski Certyfikat Psychologa (EuroPsy). Ukończył  akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne pięcioletni kurs psychoterapii w podejściu integracyjnym (systemowo-ericksonowskim) realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii przy współpracy z Instytutami Psychoterapii w Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Posiada certyfikat Terapeuty Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (Nr T/026) w CTSR. Ukończył szkolenie podstawowe i zaawansowane z zakresu terapii narracyjnej i dialogu motywującego. Odbył staże kliniczne na Oddziale Chorób Afektywnych oraz w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. 

Zgodnie z wymogami, stawianymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, stale superwizuje swoją pracę u osób posiadających tytuł superwizora psychoterapii. Aktualnie jego superwizorami są: dr Maria Rogiewicz, Olga Olszewska oraz Małgorzata Lambert) Jest również współtwórcą grup interwizyjnych w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach.

Towarzystwa i stowarzyszenia, których jest członkiem:

  • Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP)
  • Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (PTP)
  • Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (SNP PTP)
  • Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej (WTTS)
  • Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR)

zdjęcie 11 (small)

Zajmuje się również propagowaniem wiedzy z zakresu współczesnej psychologii, przybliżając zjawiska, które są spowodowane rozwojem cywilizacyjnym, technologicznym, zmianami kulturowymi czy społecznymi; m. in. przeciążenie informacyjne, cyfryzacja życia, koncepcje szczęścia, pracoholizm i wypalenie zawodowe, problematyka wyboru i decyzji, współczesne koncepcje związków czy medykalizacja życia.

Materiały zawarte na stronie www.igorrotberg.com są chronione w szczególności prawem autorskim zgodnie z przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst jednolity: Dz.U. z 2006 Nr 90 poz. 631 ze zm.). Kopiowanie, przetwarzanie oraz w szczególności rozpowszechnianie, reprodukowanie, dystrybuowanie, publikowanie, ściąganie, wyświetlanie, wysyłanie pocztą elektroniczna lub przekazywanie w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób materiałów opublikowanych na w/w stronie w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Dozwolone jest natomiast wykorzystanie fragmentów tekstów na prawach cytatu na zasadach określonych przepisami prawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s