O autorze

zdjęcie 11 (small)

Igor Rotberg – psycholog, terapeuta, trener, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył szkolenie I i II stopnia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Posiada certyfikat Terapeuty Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (Nr T/026) w CTSR. Ukończył szkolenie podstawowe i zaawansowane z zakresu terapii narracyjnej i dialogu motywującego. Aktualnie w trakcie akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne pięcioletniego kursu psychoterapii realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii przy współpracy z Instytutami Psychoterapii w Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu.

Prowadzi sesje indywidualne osób dorosłych i nastolatków oraz prowadzi terapię par. Pracuje w podejściu integracyjnym (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, terapia narracyjna, terapia systemowa, terapia ericksonowska) oraz w oparciu o dialog motywujący. Pracuje pod stałą superwizją (superwizor: Luis Alarcon Arias) oraz bierze regularnie udział w spotkaniach superwizji koleżeńskiej. Prowadzi również szkolenia terapeutyczne i wykłady psychologiczne. Zajmuje się także terapią przez Skype’a.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz członkiem komisji rewizyjnej Sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PSR PTP), a także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR). Jest również członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej (WTTS) i członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (PTTM).

Zainteresowania: teorie i badania z zakresu współczesnej psychologii, zjawiska spowodowane rozwojem cywilizacyjnym, technologicznym, zmianami kulturowymi czy społecznymi; m. in. przeciążenie informacyjne, cyfryzacja życia, koncepcje szczęścia, pracoholizm i wypalenie zawodowe, problematyka wyboru i decyzji, współczesne koncepcje związków czy medykalizacja życia.

Celem strony jest propagowanie wiedzy, teorii i badań z zakresu współczesnej psychologii, neuropsychologii i psychologii społecznej oraz nowych podejść w psychoterapii.

Redakcja i korekta artykułów: Aleksandra M. Kozłowska, Patrycja Sztyber.

Materiały zawarte na stronie www.igorrotberg.com są chronione w szczególności prawem autorskim zgodnie z przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst jednolity: Dz.U. z 2006 Nr 90 poz. 631 ze zm.). Kopiowanie, przetwarzanie oraz w szczególności rozpowszechnianie, reprodukowanie, dystrybuowanie, publikowanie, ściąganie, wyświetlanie, wysyłanie pocztą elektroniczna lub przekazywanie w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób materiałów opublikowanych na w/w stronie w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Dozwolone jest natomiast wykorzystanie fragmentów tekstów na prawach cytatu na zasadach określonych przepisami prawa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s