O autorze

zdjęcie 12

Igor Rotberg – psycholog, psychoterapeuta, psychotraumatolog. Pracuje w podejściu integracyjnym. Prowadzi sesje indywidualne osób dorosłych oraz terapię par. Prowadzi również szkolenia z zakresu psychoterapii i wykłady psychologiczne, a także konsultacje z zakresu praktycznego zastosowania integracyjnej terapii osób po traumie oraz grupy ćwiczeniowo-konsultacyjne dla psychoterapeutów. Wykładowca na studiach podyplomowych z psychotraumatologii na Collegium Humanum. Współredaktor książki „Ponowoczesne modele pomagania” oraz współautor książki „Po jasnej stronie mocy„. Współtwórca grup interwizyjnych w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach.

Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (Nr 410/663/00). Posiada Europejski Certyfikat Psychologa (EuroPsy). Ukończył  akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne pięcioletni kurs psychoterapii w podejściu integracyjnym (systemowo-ericksonowskim) realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii przy współpracy z Instytutami Psychoterapii w Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu i uzyskał dyplom psychoterapeuty (Nr 3/3P/2021). Posiada także certyfikat terapeuty (Nr 36) w PSTTSR. Odbył staże kliniczne na Oddziale Chorób Afektywnych oraz w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. 

Zgodnie z wymogami, stawianymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, stale superwizuje swoją pracę u osób posiadających tytuł superwizora psychoterapii. Aktualnie jego superwizorami są: dr Maria Rogiewicz, Olga Olszewska oraz Małgorzata Lambert).

Towarzystwa i stowarzyszenia, których jest członkiem:

  • Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP)
  • Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (PTP)
  • Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (SNP PTP)
  • Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej (PTPI)
  • Polskie Towarzystwo Terapii EMDR (PTT EMDR)
  • Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej (WTTS)
  • Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR)

zdjęcie 11 (small)

Zajmuje się również propagowaniem wiedzy z zakresu współczesnej psychologii, przybliżając zjawiska, które są spowodowane rozwojem cywilizacyjnym, technologicznym, zmianami kulturowymi czy społecznymi; m. in. przeciążenie informacyjne, cyfryzacja życia, koncepcje szczęścia, pracoholizm i wypalenie zawodowe, problematyka wyboru i decyzji, współczesne koncepcje związków czy medykalizacja życia.

.

.

.

.

Materiały zawarte na stronie www.igorrotberg.com są chronione w szczególności prawem autorskim zgodnie z przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst jednolity: Dz.U. z 2006 Nr 90 poz. 631 ze zm.). Kopiowanie, przetwarzanie oraz w szczególności rozpowszechnianie, reprodukowanie, dystrybuowanie, publikowanie, ściąganie, wyświetlanie, wysyłanie pocztą elektroniczna lub przekazywanie w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób materiałów opublikowanych na w/w stronie w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Dozwolone jest natomiast wykorzystanie fragmentów tekstów na prawach cytatu na zasadach określonych przepisami prawa.

1 komentarz do “O autorze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s