Linki

STRONY

Park Psychologii
Przestrzeń w sieci, gdzie mówi się o psychologii w sposób przystępny, poruszając zagadnienia dotyczące życia codziennego. Publikowana są doniesienia z badań naukowych, artykuły dotyczące praktycznych zastosowań psychologii oraz informacje dotyczące rynku psychologicznego. Podstawowym zadaniem i misją Parku Psychologii jest zwiększanie świadomości społecznej roli psychologa i psychologii w naszym życiu.

Jestem sobą, nie chorobą
Kampania społeczna, której głównym celem jest uzmysłowienie społeczeństwu ogromu ludzkiej krzywdy wynikającej z wykluczenia społecznego powiązanego ze schorzeniami psychicznymi.

Laboratorium Zmieniacza
Blog osobisty dla ludzi, którzy pragną zmienić coś w swoim życiu, ruszyć do przodu, ale nie wiedzą jak, nie znają narzędzi, nie znajdują inspiracji, nie czują w tych zmianach wsparcia bliskich albo po prostu znajdują dziesiątki usprawiedliwień dla tkwienia w miejscu.

TED
Strona poświęcona konferencjom naukowym organizowanym przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Popularyzuje „idee warte rozpowszechniania”. Cześć zamieszczanych tam filmów dostępna jest również z polskimi tłumaczeniami.

APLIKACJE

Mercury Reader
Bardzo pomocna wtyczka umożliwiająca przetworzyć stronę internetową w taki sposób, że zostaje na niej sam tekst. Przydatna, kiedy jest potrzebne większe skupienie na czytanym artykule.

Cold Turkey (Windows), SelfControl (Mac)
Aplikacje pomagające w koncentracji. Po włączeniu – na określony czas – funkcji blokowania danych stron, nie ma sposobu na ich otworzenie. Nie pomoże ani restart laptopa, ani zmiana godziny na komputerze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s